English

Back
O projekcie
GWIAZDY ŚWIATOWEGO MODELINGU W CHARYTATYWNYM KALENDARZU.

Ideą przewodnią 2. edycji charytatywnego kalendarza GAGAMODELS są zmysłowe, czarno-białe portrety. Do współpracy zaprosiliśmy 10 topowych fotografów z kraju i świata. Wśród nich znalazły się takie nazwiska jak Baldovino Barani, Mateusz Stankiewicz, Agata Pośpieszyńska, Aldona Karczmarczyk czy Łukasz Pęcak. Każdy fotograf miał całkowitą swobodę przygotowania projektu. Postawiliśmy tylko jeden warunek – zdjęcia miały być wykonane na ciemnym tle, tak aby całość kalendarza zachowała spójność i niepowtarzalny klimat.

Po drugiej stronie kamery stanęło 11 pięknych modelek, wschodzących gwiazd polskiego modelingu (m.in. Marta Płaczek, Roxy, Julie Borawska) oraz dwóch przystojnych modeli. Na okładce ponownie pojawi się topmodelka JAC, tym razem w obiektywie Łukasza Pęcaka. Piękna, prosta grafika oraz znakomitej jakości wydruk na czarnym kartonie stanowią o ekskluzywności projektu. Na limitowaną edycję 2015 składa się 100 egzemplarzy, każdy numerowany hologramem.

Część kalendarzy zostanie zlicytowana na specjalnych aukcjach internetowych. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wybrane cele charytatywne. W tym roku naszym partnerem zostało stowarzyszenie Piękne Anioły, które maluje i urządza pokoje dzieciom z ubogich, potrzebujących rodzin.

***
STOWARZYSZENIE PIĘKNE ANIOŁY pomaga najbardziej potrzebującym dzieciom, często z wielodzietnych rodzin, remontując i na nowo urządzając ich pokoje. Tak piszą o swoich celach: „chcemy dać [im] miejsce do nauki przy własnym biurku, możliwość spania we własnym łóżku, zaprojektowania przez siebie własnego pokoju”. Więcej informacji na oficjalnej stronie Stowarzyszenia: http://www.piekneanioly.org
Credits
Okładka: Monika JAC Jagaciak
Fotograf: Łukasz Pęcak

Styczeń: Adrianna ADRI Barbarewicz
Fotograf: Mateusz Stankiewicz

Luty: Brygida BREE Naumowicz
Fotograf: Krzysztof Królak

Marzec: Julia Borawska
Fotograf: Baldovino Barani

Kwiecień: Marta Płaczek
Fotograf: Łukasz Pęczak

Maj: Zbigniew ZIBBY Przybylak
Fotograf: Adrian Błachut

Czerwiec: Maria Konieczna
Fotograf: Agata Pospieszyńska

Lipiec: Sara ROXY Kiścińska
Fotograf: Zuza Krajewska

Wrzesień: Dominika Ratajczak
Fotograf: Agata Pospieszyńska

Październik: Paweł Peksa
Fotograf: Krzysztof Wyżyński

Listopad: Klaudyna Horniczak
Fotograf: Aldona Kaczmarczyk

Grudzień: Aleksandra AXEL Borowska
Fotograf: Adrian Błachut

Art direction: Katarzyna Sawicka
Direction Assistant: Adam Pach
DTP: Mikołaj Szymkowiak