English

Back
O projekcie
To już szósta edycja kalendarza Gagamodels, który powstał w 2014 roku z miłości do fotografii. Do tej pory pokazywaliśmy w nim piękno modelek na czarno-białych zdjęciach.

Po raz pierwszy w kalendarzu znajdą się nie tylko fotografie. Zaprosiliśmy do pracy nad najnowszym projektem aż trzynastu artystów. Staraliśmy się aby kobiecość i sztuka stały się motywem przewodnim. W tym roku znajdą państwo prace zarówno znakomitych fotografów jak i ilustratorów, rysowników czy plakacistów. Stworzyliśmy nieprzeciętne kolaże oraz ilustracje połączone ze zdjęciami przedstawiającymi nasze modelki. Wprowadziliśmy kolor oraz zwiększoną ilość prac, tak by każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Nowością są także prace dzieci - podopiecznych stowarzyszenia Potrafię Więcej.

Kalendarz wydawany jest w ekskluzywnej, limitowanej formie o nakładzie stu egzemplarzy. W tym roku postawiliśmy na mniejszy format, w eleganckiej, ręcznie przygotowanej ramie z drewna.

Wszystkie przychody od początku stworzenia kalendarza przekazywane są na cele charytatywne. Każda osoba go współtworząca angażowała się w nasz projekt całkowicie pro bono. Dzięki Waszemu wsparciu możemy wspólnie pomagać.
Credits
Illustracja otwierająca: A. Halarewicz

STYCZEŃ: A. Kulesza & Ł. Pik / Maya / Barrakuz
LUTY: M. Rudnik / Asia
MARZEC: D. Ryski
KWIECIEŃ: J. Szymański / Gabi / Halarewicz
MAJ: M. Rudnik / Livka
CZERWIEC: A. Halarewicz
LIPIEC: J. Szymański / Julie
SIERPIEŃ: A. Kulesza& Ł. Pik / Angel / Barrakuz
WRZESIEŃ: A. Walijewski
PAŹDZIERNIK: J. Szymański / Gabi
LISTOPAD: Veronifikacja
GRUDZIEŃ: V. Gelwich / JAC

Dyrektor Artystyczny: Katarzyna Sawicka